Freespalkmajad

Timbeco Woodmill (endine Palktare) on Eesti üks vanimaid freespalkmaja tootjaid. Ekspordime 95% oma palkmajadest peamiselt Jaapanisse ja Norra. Meie partnerid hindavad meid eelkõige kõrge kvaliteedi poolest. Tegeleme freespalkmajade hulgimüügiga ja toodame palkmaju vastavalt ärikliendi soovidele ja tellimustele. Meie valikus on ka standardsed valmislahendused väiksematele aia- ja suvemajadele, mis sobivad hästi kämpingute ja muude turismiäride arendusteks.

Timbeco freespalkmajad valmivad tipptasemel täisautomaatse Hundegger K2 CNC pingil, mis pakub erakordselt palju võimalusi erinevate palginurkade ja tappide valikul.

Freespalkamajade

Freespalkmaja projekteerimisel kasutame kolmemõõtmelist 3D CAD-projekteerimistehnoloogiat (AutoCad, ArchiCad, HSBCad), mis võimaldab koostada projekti kiirelt, tõhusalt ja kvaliteetselt. Projekteerimisel arvestame ehitusnõuete, tootmis- ja ehitustehnoloogiliste võimaluste ning palkehitiste spetsiifilise eripäraga. Vajadusel teostame ka ehitustehnilised arvutused. Timbeco freespalkmajade projekteerimise eelis kliendi jaoks seisneb kvaliteetses tulemuses – projekteerime 3D formaadis, projekti saadame otse täisautomaatsele CNC tootmisjamale Hundegger K2, kõik see kokku vähendab vigade tõenäosust.

Liimpalgi eelised

Liimpalki soovitame valida siis, kui Teile ei meeldi massiivpalgile iseloomulikud kuivamislõhed ja pragunemised. Vaata palgi profiile siit. Liimpalgi puhul on need ohjatud hoolikalt valitud ja ettevalmistatud puitlamellide kokkuliimimise teel.

Freespalkmajade ühenduskoht

Freespalkmaja ühenduskoht

Liimpalgid võimaldavad pakkuda ka massiivpalkidest oluliselt paksemaid seinapaksusi ehk paksusega kuni 240 mm (nelikant massiivpalgi maksimaalseks paksuseks ei soovita me rohkem kui 142 mm).

Kuna kokkuliimitavad lamellid on kambriliselt kuivatud 12-14% niiskustasemeni (kuivatatud massiivpalgi niiskus üldjuhul 18 – 22 %), siis liimpalk palkmaja järelvajumine on märkimisväärselt väiksem massiivpalkmaja vajumisest.
Kui massiivpalksein vajub keskmiselt 3-4% iga tõusva meetri kohta, siis liimpalgi puhul on vajumisprotsent alla 2%. See asjaolu lihtsustab ehitamist ning muudab liimpalkmaja kasutajasõbralikumaks – liimpalksein vajab vähem reguleerimist.

Freespalkmajade massiivpalk

Kuivamisel massiivpalk praguneb

Freespalkmajade tootmine

Liimpalk on enne liimimist töödeldud ja kuivatatud

Freespalkmaja palgid

Liimpalk on materjalina stabiilsem kui massiivpalk

 

 

 

 

 

Liimpalgi liim

  • Kahjulike ainete vaba – meie kasutatav liim ei sisalda organismile ohtlikke aineid (formaldehüüdi), samuti ei ole selle tootmisel kasutatud lahustit.
  • Ei reageeri teiste materjalidega – meie kasutatava polüuretaan-liimi eeliseks on stabiilsus, mis tähendab, et peale kuivamist ei reageeri liim keskkonnas olevate teiste ainetega.
  • Sertifitseeritud – meie kasutatud liim on rahvusvaheliselt sertifitseeritud ja selle kasutus on heaks kiidetud DIN1052 ja Eurocode 5 poolt.